Produkt dnia
Sprawdź, co dziś polecamy!
Opcje przeglądania
Kategorie
 • Bezbarwna pasta do butów (3)
kolor
 • neutralny (2)
pojemność
 • 50 ml (2)
 • 75 ml (1)
przeznaczenie
 • do skóry naturalnej i ekologicznej (3)
Forma podania
 • krem (2)
 • płyn (1)
Cena
 • od
  do
Promocja
 • nie (3)

Bezbarwna pasta do butów

Bezbarwna pasta do butów

Pasta bezbarwna do butów ceniona jest przede wszystkim za jej uniwersalność i wszechstronność. Warto mieć ją zawsze w swojej kolekcji, ponieważ niejednokrotnie może uratować nam skórę.

Buty to niezwykle kluczowy element każdej stylizacji, dlatego jest to tak bardzo ważne, aby zawsze były one w jak najbardziej wzorowym stanie. Brudne, zakurzone i poplamione buty, mówiąc szczerze, nie świadczą zbyt dobrze o danej osobie. Zaś lśniące, bijące czystością i elegancją buty sprawią, że ich użytkownik od razu sprawi na nas dobre wrażenie.

Pastowanie butów, niezależnie od tego w jakim one są kolorze, jest niezwykle ważne i absolutnie nie powinniśmy o tym zapominać. Okazuje się, że same przetarcie butów szmatką nie zda egzaminu, a może butom wręcz zaszkodzić. Każde buty wymagają starannej i sumiennej pielęgnacji, aby przysłużyły nam się przez kilka lat, nie tracąc tym samym na wyglądzie. Da się? Oczywiście, że tak! Potrzeba jedynie trochę serca i kilku specjalistycznych kosmetyków, dzięki czemu pochodzimy w danej parze butów przez parę dobrych sezonów.

 

Dlaczego powinniśmy regularnie pastować buty?

Regularność w pielęgnowaniu swoich butów to podstawa przedłużenia ich żywotności, dlatego należy włożyć w to trochę serca i swojego czasu. Brak przeprowadzania tego typu zabiegów może przynieść opłakane skutki. Zaniedbane obuwie niszczeje z miesiąca na miesiąc, nawet jeśli jest to dla nas niewidoczne. Ma się to również do obuwia odświętnego, które zakładamy raz na tzw. ruski rok. Myślisz, że obuwie przechowywane w kartonach nie niszczeje? Nic bardziej mylnego. Czas i bierne leżakowanie w pudełkach ma równie niekorzystny wpływ na obuwie, które eksploatujemy w regularnym wymiarze. Takie buty wysychają, przez co stają się niezwykle wrażliwe, kiedy w końcu je założymy. Co może się wtedy dziać? Sucha skóra stanie się automatycznie wrażliwa na wszelkie zginanie i ocierania, co będzie miało swoje efekty w formie zarysowań i nieestetycznych pęknięć. Zatem nawet jeśli dane buty nosimy dwa lub trzy razy w roku, warto jednak sobie kilka razy o nich przypomnieć i je wypastować lub natłuścić, aby zachować optymalne nawilżenie skóry.

Systematyczne pastowanie zapewni naszym butom utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, przedłużoną elastyczność skóry, ochronę przed deformacjami, brudem i plamami oraz nienaganny i elegancki wygląd.

Najgorzej jest zimą, ponieważ wtedy nasze buty wystawione są na najbardziej ekstremalne warunki zewnętrzne w ciągu całego roku. Wpływ czynników takich jak śnieg, deszcz i wilgoć ogółem może mieć wręcz destrukcyjny efekt na nasze obuwie. Najgorszym, zimowym przeciwnikiem butów jest sól, którą posypywane są zaśnieżone chodniki, aby nie były one śliskie. Mimo iż sól chroni nas przed bolesnym upadkiem, na nasze buty ma niestety odwrotny wpływ. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy nasze buty i zadbamy o regularną pielęgnację, wówczas nawet sól nie będzie nam straszna.

 

Pasta bezbarwna do butów - jak często powinieneś jej używać?

Jednorazowe wypastowanie butów raz na kilka miesięcy (a nawet i dłużej) absolutnie nie będzie wystarczające. Cały czas podkreślamy, że tutaj główną rolę gra systematyczność. Zatem jak często powinniśmy pastować nasze obuwie? Otóż wszystko zależy głównie od częstotliwości noszenia danych modeli. Nosisz dane buty codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu? W takim przypadku powinieneś pastować je raz w tygodniu i sztywno się tego trzymać, jeśli chcesz utrzymać je w stanie ich świetności.

Zakładasz buty kilka razy w miesiącu? Wówczas częstotliwość pastowania będzie odpowiednia, jeśli będziemy robić to co dwa tygodnie. Warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie, aby jak najskrupulatniej pilnować regularności.

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, buty zakładane dosłownie kilka razy w roku zadowolą się pastowaniem raz na kilka tygodni, a nawet i raz na kilka miesięcy. Takie buty będą dla nas bardziej wyrozumiałe, o ile nie będziemy o nich zapominać.

Poza pastowaniem, nie możemy zapominać o czyszczeniu butów po każdym noszeniu. Warto również dodać, że jeśli chcesz utrzymać buty u siebie jak najdłużej, powinieneś dać im odpocząć dobę po noszeniu ich przez cały dzień. Wówczas zapobiegniemy postępującej deformacji, do której, po całym dniu, doprowadza znajdująca się w butach wilgoć.

 

Jak prawidłowo nakładać bezbarwną pastę do butów?

Pasta do butów bezbarwna jest niezwykle wdzięczna, ponieważ nada się do każdego koloru licowego obuwia skórzanego i ze skóry ekologicznej. Jak zatem ją nakładać, aby otrzymać jak najbardziej spektakularny efekt? Zaczynamy od nałożenia równomiernej warstwy produktu na wyczyszczone buty, za pomocą bawełnianej ściereczki. Wykonujemy to od czubka do pięty, okrężnymi ruchami. Po zaaplikowaniu pasty warto odczekać 20 minut i nałożyć kolejną warstwę. Uwierz, że lepiej nałożyć kilka warstw w kilku odstępach czasowych, niż jedną, które nie przyniesie pożądanych efektów. Jeśli druga warstwa wchłonie się, należy ściągnąć jej pozostały nadmiar czystą i suchą ściereczką i przystąpić do polerowania. Sposób i kierunek polerowania pozostaje taki sam jak w przypadku pastowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl