Produkt dnia
Opcje przeglądania
Kategorie
 • Szczotka do butów (3)
kolor
 • neutralny (1)
przeznaczenie
 • do zamszu i nubuku (1)
Cena
 • od
  do
Promocja
 • nie (3)

Szczotka do butów

Szczotka do butów

Szczotki do butów kierowane są w stronę posiadaczy obuwia zarówno zamszowego i nubukowego, jak i tego, wykonanego ze skóry licowej i ekologicznej. Sama oferta szczotek do butów na rynku jest niezwykle bogata. Popyt rodzi podaż, jednak nie każdy z producentów odpowie na nasze oczekiwania produktami o najwyższej jakości, które pozostaną z nami na lata. Często można znaleźć modele szczotek, które są po prostu nieefektywne i bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Warto zatem postawić na produkty sprawdzonych marek, które zagwarantują nam jakość i trwałość materiałów, z którego zostały wykonane akcesoria.

 

Jaki rodzaj szczotki będzie najlepszy?

Wszystko zależy tutaj oczywiście od materiału, z którego zostało wykonane nasze obuwie, ponieważ do każdego rodzaju dedykowana jest inna szczotka. Jest to absolutnie obowiązkowy element w Twojej garderobie, który nieraz może zdziałać cuda.

 • Najlepsza szczotka do czyszczenia butów zamszowych to taka, która stworzona została z włosia syntetycznego i jest małych rozmiarów. Wówczas tego typu szczotka doskonale dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc obuwia i usunie głęboko osadzony brud, kurz i plamy. Jest ona delikatna i nie niszczy wrażliwej struktury skóry zamszowej i nubuku.
 • Również w przypadku butów zamszowych i nubukowych, wyśmienicie sprawdzi się szczotka z krepiną, która jest nieco mocniejsza od powyższej opcji. Zda ona egzamin, jeśli mamy do czynienia z głębiej osadzonymi zabrudzeniami, które zdążyły już wniknąć w materiał.
 • Szczotka na drewnianej rączce, z miękkim włosiem to najpopularniejszy rodzaj szczotki. Dlaczego? Większość osób stawia na buty z gładkiej skóry licowej, które jest po prostu łatwe w utrzymaniu. Służy przede wszystkim do polerowania oraz usuwania trudnych zabrudzeń.
 • Szczotka na drewnianej rączce w mniejszej wersji sprawdzi się najlepiej przy usuwaniu zabrudzeń i plam z trudno dostępnych miejsc na butach, np. z łączeń. Będzie równie perfekcyjnie sprawdzać się do nakładania kremów do gładkich skór.

 

Dobrej jakości szczotki do czyszczenia butów, które posłużą Ci przez lata

Oferta tego typu akcesoriów na rynku, dla osoby nie siedzącej długo w temacie, może być dość przytłaczająca. Materiały, kształty, włosie, to może wprowadzić w stan niepewności. Najważniejsza jest tu jednak jakość ich wykonania. Jeśli szczotka ma zostać z nami przez wiele sezonów, musimy nastawić się na zakup modelu z prawdziwego zdarzenia. Potrzebujesz przykładu szczotki do butów o złej jakości? W takim razie, z Twojej listy powinna od razu odpaść szczotka z włókna syntetycznego. Dlaczego taka szczotka okaże się nietrafionym zakupem? W trakcie szczotkowania włosie elektryzuje się, przez co zamiast wymiatać, wciąga z powrotem kurz, który potem i tak pozostaje na naszych butach. Może okazać się ona również niedelikatna, powodując mikrouszkodzenia na naszym obuwiu. Warto, mimo wszystko, postawić jednak na szczotki troszeczkę droższe, ale wykonane z solidnych i naturalnych materiałów. Tutaj plastikowi mówimy nie.

 

Poznaj szczotki z naszej oferty

 • Drewniana szczotka do polerowania marki EMU, wykonana z końskiego włosia, przeznaczona jest do pielęgnacji skór licowych i ekologicznych. Jest to szczotka wielozadaniowa, ponieważ nie nadaje się jedynie do polerowania, ale również do czyszczenia i nanoszenia preparatów do pielęgnacji obuwia.


Dlaczego to właśnie końskie włosie zostało zastosowane do stworzenia tej szczotki? Tego rodzaju surowiec uzyskuje optymalną temperaturę w trakcie tarcia, co plusuje w postaci dużo okazalszego połysku i mocniejszego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi.

Kiedy używamy takiej szczotki? Tutaj zaczynamy operować szczotką dopiero po wypastowaniu butów. Po odczekaniu krótkiej chwili, można zabrać się za energiczne i jednostajne polerowanie całej powierzchni buta. Szczotka sprawdzi się równie idealnie do czyszczenia wstępnego przed myciem obuwia i zabiegami pielęgnacyjnymi.

 • Druga propozycja to szczoteczka, przeznaczona do zamszu i nubuku marki EMU, którą śmiało można określić mianem szczotki 4w1. Dlaczego 4w1? Dlatego, że szczotka posiada aż cztery powierzchnie czyszczące, dzięki którym zajmiesz się swoimi butami komplementarnie. Jak działają wszystkie powierzchnie szczotki? Zaczynając od strony gumowej, odpowiada ona za usuwanie głębokich zabrudzeń, które wgryzło się w zamsz i następnie przygotowanie obuwia do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Włosie nylonowo-miedziane, zlokalizowane w samym sercu szczotki, wyczesuje kurz i brud z Twoich butów i ułoży włos zamszu w optymalnej dla niego formie. Powierzchnie, znajdujące się po bokach szczotki, odpowiadają za dotarcie do najbardziej niedostępnych zakamarków Twoich butów.

Jak możesz używać tej szczotki? Cały proces polega na bardzo delikatnym przeczesaniu buta, za pomocą nylonowo-miedzianego włosia. Jest to swoisty wstęp do pielęgnacji, dzięki któremu pozbędziesz się grubszych warstw kurzu. Za pomocą gumowej strony szczotki można wyczyścić buty lub elementy wykonane ze skóry. Powierzchnie boczne sprawdzą się przy szwach i łączeniu podeszwy z przyszwą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl