Produkt dnia
Sprawdź, co dziś polecamy!
Opcje przeglądania
Kategorie
 • Brązowa pasta do butów (3)
kolor
 • brązowy (3)
pojemność
 • 50 ml (2)
 • 75 ml (1)
przeznaczenie
 • do skóry naturalnej i ekologicznej (3)
Forma podania
 • krem (2)
 • płyn (1)
Cena
 • od
  do
Promocja
 • nie (3)

Brązowa pasta do butów

Brązowa pasta do butów

Brązowe buty skórzane to bezsprzecznie ponadczasowy klasyk, który wzbogaci garderobę każdej osoby, niezależnie od jej stylu ubioru. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, brązowe obuwie skórzane wręcz krzyczy stylem i elegancją. Mimo że np. czarne buty będą wyglądać wspaniale w zestawieniu ze wszystkim, tak brązowe obuwie może jeszcze bardziej udoskonalić dane stylizacje.

Brązowa skóra wymaga systematycznej i starannej pielęgnacji, aby ciągle utrzymywała swoją świetność, kolor i blask. Tutaj Cię zaskoczymy, ale skóra w tym kolorze jest cięższa w pielęgnacji od innych barw pod jednym, małym względem. Co to takiego? Otóż diabeł tkwi w jednym szczególe, mianowicie w kolorze pasty. Tak jak z czarnym nie mamy najmniejszego problemu, to brąz bywa już nieco bardziej kapryśny. Odcień odcieniowi nierówny, dlatego kolor pasty do brązowych butów musi być dobrany z najwyższą starannością i ostrożnością. Dlaczego tak? Jeśli użyjemy pasty w kolorze odbiegającym od koloru naszego obuwia, wówczas będziemy mieć buty w łatki, a wzory krowie niestety, ale nie są jeszcze w modzie. Dlatego tak bardzo chcemy na wstępie uczulić, żeby jednak trzymać się swojego odcienia, aby uniknąć tego typu niespodzianek.

 

Jak powinno się pastować brązowe buty?

Wbrew pozorom, niewiele osób wie jak powinno się prawidłowo pastować buty. Sama brązowa pasta do butów nie wystarczy, aby zadbać o obuwie w należyty sposób. Zapamiętaj, aby przed każdym pastowaniem butów odpowiednio przygotować sobie przestrzeń. Pasta w przypadku brudzenia otoczenia nie ma litości, dlatego powinno się zabezpieczyć zarówno podłogę, jak i swoje dłonie. Warto również pastować buty przy oknie lub otwartych drzwiach, ponieważ zapach pasty może być zbyt intensywny i męczący (mimo że nasze produkty mają ładne zapachy :)). Po zakończonym procesie należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenie. Poznaj wszystkie kroki wzorowej pielęgnacji.

 

 • Czyszczenie

Każdy but przed jakąkolwiek pielęgnacją musi być bardzo dokładnie wyczyszczony i osuszony. Nie ma mowy o tym, aby jakiekolwiek ziarenko piasku znalazło się na bucie podczas pastowania, ponieważ w ten sposób będzie niezwykle łatwo o zarysowania i mikrouszkodzenia. Przed jakimkolwiek zabiegiem pielęgnacyjnym, należy wyciągnąć z butów sznurówki i uprać je osobno. Zabrudzenie sznurówek pastą może je już na stałe poplamić, przez co będziemy musieli zainwestować w nową parę.

Czyszczenie butów należy rozpocząć od przetarcia ich miękką szczotką, najlepiej z końskiego włosia. Mamy tutaj pewność, że tego typu szczotka nie pozostawi po sobie zarysowań. Takie omiecenie butów szczotką pozwoli nam pozbyć się wierzchniej warstwy brudu, kurzu i zaschniętego błota.

Następnie należy przetrzeć dokładnie buty za pomocą wilgotnej, bawełnianej ściereczki lub specjalnej, przeznaczonej do tego gąbeczki. Gąbka sprawdzi się dobrze w bardziej niedostępnych zakamarkach. Ważne, aby ściereczka nie była mokra, tylko delikatnie wilgotna. Jakikolwiek kontakt z wodą jest dla butów bardzo niekorzystny. Przetarcie butów na mokro pozwoli nam pozbyć się plam i cięższych zabrudzeń. Kiedy wyczyściliśmy nasze buty, należy pozostawić je do samoistnego wyschnięcia.

 

 • Pastowanie butów 

Tutaj uczulamy ponownie, dla przypomnienia. Pasta do brązowych butów musi jak najlepiej odpowiadać odcieniowi naszego obuwia. Tutaj nie ma kompromisów. Jakikolwiek kolor odbiegający od koloru skóry może pozostawić na niej nieestetyczne plamy. Najbezpieczniejszą opcją będzie zakupienie pasty bezbarwnej, jednak to te w kolorze nadadzą głębi i wyrazistości odcieniowi naszych butów.

Przystępując do pastowania butów, należy zrobić to za pomocą delikatnie wilgotnej ściereczki bawełnianej lub przeznaczonej do tego specjalistycznej szczotki. Powinniśmy okrężnymi ruchami nałożyć na buty cienką warstwę produktu, zaczynając od czubka, a kończąc na pięcie. Warto tutaj odczekać ok. 20 minut i wypastować buty jeszcze raz, tym razem z mniejszą ilością pasty. Możemy odczekać ponownie 20 minut, a nawet i dobę i ściągnąć nadmiar pasty ściereczką.

 

 • Polerowanie butów

Przy pomocy suchej i czystej ściereczki, przystępujemy do polerowania naszych butów. Okrężne ruchy i kierunek polerowania utrzymujemy takie same, jak w przypadku procesu pastowania. Buty polerujemy w dokładnie takiej samej kolejności, jak robiliśmy to w przypadku pasty. Najpierw jeden but, później drugi.

 

Nasze pasty do brązowych butów

Pasta do butów brązowa gości w naszej ofercie w kilku odsłonach. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje potrzeby i zaoferować Ci produkt, który będzie Twoim ulubionym.

Pasty w jakim formacie znajdziesz w naszym sklepie? Będzie to klasyczna brązowa pasta do butów w puszce, wygodna i poręczna pasta do butów w płynie 2w1 oraz innowacyjny krem do butów z woskiem 3w1 marki EMU. W naszym sklepie stawiamy na produkty, które na rynku wyróżniają się najwyższą jakością, które zachwycą nawet najbardziej wymagających konsumentów. Nasze produkty są zawsze w dobrej, korzystnej dla klienta cenie, dzięki czemu pielęgnacja nie będzie już niechcianym wydatkiem, lecz przyjemnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl