Produkt dnia
Opcje przeglądania
Kategorie
  • Dezodorant do butów (2)
pojemność
  • 150 ml (2)
Forma podania
  • aerozol / spray (2)
Cena
  • od
    do
Promocja
  • nie (2)

Dezodorant do butów

Dezodorant do butów

Duża potliwość stóp to dolegliwość, na którą cierpi wiele osób. Bardzo często wiąże się to również z wydzielaniem przykrego zapachu z obuwia. Jest to krępujące, gdy mamy w perspektywie świetnie się zapowiadające spotkanie i świadomość, że w gościnie należy przecież zdjąć buty. Nieprzyjemny zapach z butów może mieć bardzo dużo przyczyn. Począwszy od wyżej wymienionej nadpotliwości stóp, bo słabej jakości obuwie oraz wkładki, z jakich zostały wykonane. Wykonane z tkanin syntetycznych skarpety to kolejna z możliwości. Nie są to z pewnością skarpety hamujące wilgoć.

 

Jak zwalczyć nadpotliwość stóp domowymi sposobami?

Istnieje szereg domowych sposobów na walkę z nadmierną potliwością stóp. Znana wszystkim soda oczyszczona to broń niemal na wszystko. Jak się okazuje, jest ona przydatna także w kwestii likwidowania brzydkiej woni przepoconego obuwia. Jedyne co należy zrobić to zasypać nią wnętrze buta i pozostawić na noc. Rano należy usunąć sodę i po upewnieniu się, że obuwie jest suche, można je założyć. Co ciekawe, podobnie działa proszek do pieczenia oraz kwasek cytrynowy wymieszany z solą. Teraz taka mała ciekawostka. Otóż ten kto jest opiekunem kota i doskwiera mu problem z potliwością stóp, może wsypując trochę żwirku umieścić go w obuwiu na kilkanaście godzin. Żwirek w bucie wchłonie wilgoć i brzydki zapach.

Inną metodą na spocone stopy jest umieszczenie butów w szczelnie zamykanych workach foliowych w zamrażarce. Po kilku godzinach należy wyjąć buty i cieszyć się ich neutralnym zapachem.

Nie każdy przecież posiada kota i nie zawsze mamy pod ręką proszek do pieczenia. Często nie mamy czasu, aby schować buty w zamrażarce. Domowe sposoby mogą, ale nie muszą pomóc. Dlatego nasz sklep oferuje Państwu niezwykle praktyczne rozwiązanie na eliminację przykrego zapachu z obuwia jakim jest dezodorant do butów.

 

Jak działa dezodorant do butów?

Sposób jego użycia jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnego dezodorantu do ciała. Różnica polega na miejscu, które spryskujemy. Zanim jednak zastosujemy dezodorant do obuwia, warto pamiętać, aby obuwie było czyste i suche. Jest to bardzo ważne, aby zwłaszcza wewnątrz nie było grudek piasku czy kropli wody. Dezodorantu najlepiej użyć po dokładnym oczyszczeniu obuwia i przeprowadzeniu zabiegów renowacyjno-pielęgnacyjnych, czyli np. po pastowaniu, użyciu renowatora lub farbki do butów. Następnie wystarczy spryskać wnętrze buta i pozostawić go do całkowitego wyschnięcia.

Co więcej, nasz dezodorant do butów to produkt, który działa na więcej sposobów, niż tylko jeden. Z jednej strony neutralizuje nieprzyjemny zapach, a z drugiej przeciwdziała i eliminuje bakterie i grzyby odpowiadające za powstawanie nieprzyjemnej woni. Dezodorant do obuwia to produkt niezwykle uniwersalny i można go używać codziennie.

Dezodorantu do butów można stosować do wszystkich rodzajów obuwia. Nie ma znaczenia, czy są to tenisówki nazywany potocznie “cichobiegami”, czy też kozaki zimowe. Najczęściej jednak nieprzyjemny zapach powstaje w butach wykonanych ze sztucznych materiałów. Ale nie jest to regułą.

 

Jakie dezodoranty znajdziesz w naszej ofercie?

Naszą ofertę stanowią dezodoranty do obuwia wzbogacone o jony srebra, odpowiednie do każdego typu obuwia. Odświeżają i dezynfekują wnętrze obuwia, pozostawiając przyjemny, świeży zapach.

Działanie srebra można przyrównać do antybiotyku, bowiem naładowane dodatnio jony srebra przyczepiają się do ujemnie naładowanych bakterii i niszczą w ten sposób strukturę komórek bakterii. Ciekawostką jest fakt iż już w czasach starożytnych srebro było uznawane za doskonały środek do zwalczania różnych chorób. Jony srebra o właściwościach antyseptycznych i antybakteryjnych hamują rozwój mikroorganizmów, dzięki czemu skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy i zapobiegają ich powstawaniu. Cechuje je duża skuteczność i szybkość zwalczania brzydkiego zapachu.

 

Jak używać dezodorantu do butów?

Produkt na początek należy wstrząsnąć przed użyciem. Dezodorant aplikować do wnętrza obuwia z odległości ok. 20 cm zachowując wszelkie środki ostrożności. Następnie wystarczy pozostawić buty do wyschnięcia, na przynajmniej 30 minut.

Dezodorant do butów będzie doskonały dla osób uprawiających sport. Jak wiemy, obuwie sportowe jest zdecydowanie mocniej eksploatowane i ryzyko wydobywania się nieprzyjemnego zapachu dużo większe.

Sport Line to dezodorant do obuwia sportowego też oparty na jonach srebra. Sposób jego użycia jest taki sam, jak w przypadku pozostałych dezodorantów do obuwia. Należy dbać o to, abyśmy pamiętali o jego częstym stosowaniu ponieważ stopa u osoby, która biega czy to amatorsko czy zawodowo bardziej się poci i jest szczególnie narażona złapanie bakterii.

Generalnie należy dbać o każdy rodzaj butów, niezależnie od materiału. Dezodoranty do butów w naszym sklepie odświeżają obuwie od środka i sprawiają, że stopy mniej się pocą. Regularnie spryskując nasze buty mocno przyczyniamy się do mniejszego wydzielania się bakterii i grzybów zwłaszcza, gdy są to nasze ulubione buty i wybieramy je zdecydowanie najczęściej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl