Produkt dnia
Opcje przeglądania
Kategorie
  • Renowator do zamszu i nubuku (2)
kolor
  • neutralny (2)
pojemność
  • 250 ml (1)
przeznaczenie
  • do zamszu i nubuku (2)
Forma podania
  • aerozol / spray (1)
Cena
  • od
    do
Promocja
  • nie (2)

Renowator do zamszu i nubuku

Renowator do zamszu i nubuku

Masz w planach zakup nubukowych traperów albo piaskowych Timberlandów? Marzą Ci się zamszowe buty Air Jordan? Pewnie niemal natychmiast towarzyszy Ci przy tym myśl, jak je utrzymać w dobrym stanie. Okazuje się, że utrzymanie tych pięknych skór zamszowych w dobrej kondycji przez wiele lat nie jest czymś wymagającym. Wystarczy kilka podstawowych produktów i trochę chęci, dzięki którym będziesz mógł zrealizować swoje marzenia i plany, dotyczące zakupu upragnionego obuwia. Z nami będziesz się cieszył swoim obuwiem przez kilka dobrych sezonów!

 

Jak działa renowator do butów?

Bardzo pomocne w zachowaniu czystości tych skór są renowatory do butów. Zacznijmy od tego, czym jest w ogóle renowator do zamszu? Otóż renowator do nubuku i zamszu to preparat, który skutecznie zadba o nasze obuwie, szczególnie te wykonane z wyżej wymienionych materiałów. Renowatory występują w dwóch formach: jako spray lub pasta do butów w płynie. Nasz sklep oferuje renowatory tylko wysokiej jakości, które odświeżą wygląd obuwia, działając ochronnie i zabezpieczając obuwie przed wilgocią i innymi  czynnikami zewnętrznymi. 

 

Czyszczenie na sucho   

Cały proces pielęgnacji obuwia zaczynamy oczywiście od czyszczenia na sucho, aby pozbyć się zabrudzeń, które przypadkowo możemy utrwalić. Tutaj swoje zastosowanie idealnie znajdzie szczotka do butów z twardym lub średnim włosiem. W tym przypadku chodzi o zlikwidowanie piasku czy zaschniętego błota. Jest to czynność niezbyt skomplikowana, a przy okazji przeczeszemy zamsz i odzyskamy meszkowatą strukturę butów. 

Jeśli mamy do czynienia z mocniejszymi zabrudzeniami, miejscowymi uszkodzeniami czy zaschniętymi plamami wtedy można wziąć do ręki szczotkę do skór zamszowych i nubukowych z drucianym włosiem. 

Szczotkując brudny fragment należy to robić bardzo delikatnie. Zdarza się, że trzeba zeszlifować fragment cholewki, ale i tutaj nie ma dramatu. Po usunięciu plam i zabrudzeń, drucianą częścią szczotki wystarczy przywrócić meszkowaty charakter powierzchni. jeśli mamy w ręku druciane włosie nie należy wkładać w tę czynność nadmiernej siły, by nie uszkodzić skóry!

 

Czyszczenie na mokro

Jeżeli nasze ulubione buty wykonane są w całości z tego samego zamszu lub nubuku (w tym samym kolorze), wówczas możemy użyć uniwersalnego płynu do skór i materiałów. Musimy jednak mieć na uwadze fakt iż czyścimy na mokro skóry, które jak powszechnie wiadomo nie przepadają za wilgocią i pod jej wpływem mogą barwić. Jednokolorowa skóra, która puszcza delikatnie pigment nie sprawia problemu. Natomiast jeśli masz do wyczyszczenia buty uszyte z połączenia różnych kolorów zamszu i nubuku lub połączenia tych skór z jasnymi materiałami, należy zachować o wiele większą uwagę.

Jeżeli ciemny zamsz faktycznie zacznie barwić na jasne elementy tekstylne lub zamszowe, wówczas mogą to być zmiany niestety nieodwracalne. Dlatego jeśli polerujemy skóry łączone, lepszym rozwiązaniem będzie czyszczenie zamszu i nubuku na sucho przy pomocy dedykowanego do tego środka. Godna polecenia jest też bardzo uniwersalna pianka do czyszczenia zamszu, nubuku, skór licowych i tekstyliów. 

 

Co zrobić w przypadku odbarwień i utraty blasku?

Należy przeprowadzić prostą renowację koloru zamszu lub nubuku, co okazuje się nie być wcale skomplikowane. Jest to czynność zbliżona do używania np. kremu czy pasty do butów, które wykonane są ze skóry licowej. 

W tym przypadku wykorzystujemy odpowiednie barwniki, przeznaczone do zamszu i nubuku. Aplikowane są one za pomocą aerozolu lub w sposób tradycyjny, czyli za pomocą pędzelka. Renowator do zamszu i nubuku to jeden z produktów, który znajdziemy w formie aerozolu i cieszy się on ogromną skutecznością i popularnością wśród konsumentów.

Meszkowate skóry barwi się dość łatwo, najczęściej wystarczy po prostu zaaplikować od jednej do trzech warstw renowatora lub pasty tak, aby buty były zupełnie jak całkiem nowe egzemplarze w naszej kolekcji. Z konsystencją i specyfiką pasty jaką powszechnie znamy, renowatory mają jednak niewiele wspólnego. Po renowacji koloru, szczotkowanie oczywiście jest jak najbardziej wskazane.

 

Jak często używać renowatora?

To już bardzo indywidualna kwestia, ponieważ wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli uznamy, że skóra traci kolor i nadszedł czas, aby go zregenerować, wówczas jest to właśnie odpowiednia chwila. Generalnie, częstotliwość tego typu zabiegów pielęgnacyjnych wynosi raz, czasem dwa razy w sezonie, choć zdarza się, że wystarczy renowację koloru zamszowych butów przeprowadzić co drugi sezon. Wiele zależy od jakości skór i warunków, w których je użytkujemy sposobu oraz częstotliwości noszenia danej pary obuwia.

Mamy ogromną nadzieję, że zwiększyliśmy Twoją świadomość, dotyczącą istoty renowacji obuwia typu zamsz i nubuk oraz tego, że nie jest ona taka straszna, jakby mogło się to wydawać. Zachowując kilka zupełnie podstawowych zasad, jesteśmy w stanie utrzymywać nasze wymarzone buty w idealnym stanie, a nasze obawy znikną wręcz momentalnie i nie będziemy już dłużej bać się kupowania tego typu butów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl